Od kilku lat coraz głośniej mówi się wreszcie w Polsce o tym, że podstawą prowadzenia zdrowego trbu życia jest ruch. W mediach coraz więcej pojawia się kampanii, które promują właśnie sport i każdą formę ruchu wśród Polaków.
Bardzo popularne stało się również wśród gwiazd i celebrytów, ale także polityków i prezenterów telewizyjnych szerzenie idei sportu jako najwłaściwszej ścieżki do zdrowia, ale także ogólnie rozumianego zdrowego trybu życia, który ma nam zapewnić sprawny i zdrowy organizm na wiele następnych lat. Szał w Internecie robią nagrania znanych i lubianych osób, które proponują zestawy uprawianych przez siebie ćwiczeń, promując przy tym sportowe marki.
Należy jednak pamiętać, iż nie każda forma ruchu jest dobra dla wszystkich. Jeżeli nigdy wcześniej nie uprawialiśmy sportu, nie decydujmy się teraz na sporty wyczynowe, czy z obciążeniami. Zacznijmy od szybszych spacerów z psem lub jazdy na rowerze. Ważne jest, aby ruch odbywał się na świeżym powietrzu – to ma wiele pozytywnych skutków dla ciała i umysłu.