1,5-2 litry- właśnie tyle wody powinniśmy spożywać każdego dnia. Ten płyn z pewnością wpłynie korzystnie na wiele aspektów naszego życia.
Warto wyrobić w sobie nawyk picia wody, która w końcu jest głównym składnikiem ludzkiego organizmu. Dzięki temu, że stanowi środowisko przemian metabolicznych, jej picie wpływa bardzo korzystnie na szybkość przemiany materii. Ponadto kiedy spożywamy ją przed posiłkami zmniejszamy wielkość zjadanych porcji. Wypełnia ona także żołądek i zastępuje kaloryczne przekąski. Ma zbawienny wpływ na samopoczucie, ponieważ oczyszcza organizm z toksyn. Dzięki temu nie będziemy czuli się ospali i zmęczeni.
Na picie wody powinni położyć szczególny nacisk ludzie chcący zrzucić zbędne kilogramy. Nie dość, że nie ma ona żadnych kalorii, to jeszcze może pomóc schudnąć. Wypełnia żołądek, oczyszcza z toksyn, zapewnia lepsze samopoczucie. Woda daje to, czego nie zapewnią nam słodkie soki i gazowane napoje. Jednocześnie nie dostarcza nam szkodliwego cukru, który odkłada się w postaci zbędnych kilogramów.