Zastanawiasz się skąd wynikają nasze problemy ze zdrowiem? Dlaczego otyłość jest tak dużym problemem współczesnego społeczeństwa? Czy wynika to z faktu, że źle się odżywiamy, czy może zwyczajnie nie dbamy o sferę fizyczną? Powodów jest wiele, ale na każdy jest jakieś rozwiązanie.
Jeśli chcemy zdrowo żyć musimy wiedzieć, że istnieją pewne zasady, których trzeba bezwzględnie przestrzegać i wcale nie chodzi tutaj o spożywanie kolacji tuż przed snem. Tak naprawdę każdy organizm działa trochę inaczej i trudno tutaj generalizować, niektórym kolacja o 18 będzie służyć, innym nie. Musimy przede wszystkim poznać nasz organizm, dowiedzieć się, jak działa.
Ruch jest bardzo ważnym elementem zdrowego życia. Nawet, jeśli nasza dieta będzie wypełniona najzdrowszymi produktami, nie możemy sobie pozwolić na codzienne lenistwo na kanapie i nie chodzi tutaj tylko o zadbanie o bardziej zgrabną sylwetkę. Naszym celem powinna być nie tyle talia osy, co po prostu zdrowy, dobrze funkcjonujący organizm bez żadnych chorób.