Niestety problem niedoskonałości dotyczy ogromnej liczby kobiet. Chociaż mówiło się kiedyś, że wypryski to problem nastolatek, to co jemy, jak dbamy o skórę, jakie kosmetyki stosujemy, w ogromnym stopniu wpływa na naszą skórę, a niedoskonałości to problem, który mają kobiety w każdym wieku.
Nie każda kobieta zmaga się taką dolegliwością, ale te z idealną skórą stanowią odsetek. Tak naprawdę większość Pań od czasu do czasu musi mierzyć się z tymi paskudnymi wypryskami. W wielu przypadkach to kwestia hormonów, ale część kobiet ma ten problem, gdyż nieodpowiednio dba o skórę.
Podstawą dbania o naszą skórę jest dobór odpowiednich kosmetyków. Niestety nie potrafimy dobrać kosmetyków odpowiednich do rodzaju skóry, jaki mamy. Kolejna kwestia, o której warto wspomnieć to bardzo częste pomijanie demakijażu. Oczyszczanie twarzy może być zbawienne dla naszej skóry. Pamiętajmy też, że dotykanie twarzy dłońmi może powodować powstawanie krost, gdyż skóra jest zanieczyszczona i bakterie dostają się pod skórę.