Bardzo modne i wskazane oczywiście stało się ostatnio prowadzenie zdrowego trybu życia. Zewsząd atakują nas kampanie promujące zdrowie, zdrowe odżywianie i uprawianie sportu. Każdy z nas chciałby być oczywiście zdrowy i piękny, ale nie każdemu jego praca zawodowa i codzienne obowiązki na to pozwalają.
Osoby pracujące w szeroko rozumianych korporacjach mają z tym duży problem. Rozpoczynają bowiem swoją pracę o godzinie dziewiątej i spędzają w zakładzie cały dzień, nie raz do niemalże nocnych godzin. Czasami pracodawca zapewnia im przerwę na lunch. Jak w takiej sytuacji zadbać prawidłowo o swoje zdrowie?
Po pierwsze, należy przygotowywać swoje posiłki już w domu i zabierać je gotowe ze sobą. Jedzenie, które można zakupić na mieście, to niestety jedzenie śmieciowe i wysokokaloryczne. Wymaga to nieco wysiłku, ale na pewno opłaci się on. Każdy pracodawca musi ponadto zapewnić krótkie przerwy w trakcie wykonywania pracy. Wykorzystajmy je we właściwy sposób i przeznaczmy na krótki spacer po korytarzu, czy wyjście na zewnątrz. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, warto jest wykonać chociaż kilka prostych ćwiczeń rozciągających przy biurku.