Dużo się mówimy o kawie w kontekście odchudzania, jak również niezdrowego trybu życia. Warto przyjrzeć się, jak to w rzeczywistości wygląda i czy faktycznie jest tak, że kawa jest naszym przeciwnikiem.
Warto zacząć od tego, że faktycznie kawa może być pomocna, a jednocześnie niebezpieczna, ważne jest przede wszystkim to, aby nie przesadzić z ilością spożywanej przez nas kawy. Kilka filiżanek dziennie może nam nawet zaszkodzi, zwłaszcza, jeśli dodajemy dużo mleka i cukru.
Kawa z mlekiem może jednak pomóc, gdyż zdecydowanie przyspiesza metabolizm, nie można jej pić w zamian za posiłek, ale czasem warto włączyć ją w nasz codzienny rytuał.
Kawa nie tylko do picia. Chociaż oczywiście zwykle pijemy kawę, warto wspomnieć o jej innych właściwościach, które od lat doceniają wszystkie kobiety. Nie brakuje kremów i różnych peelingów z dodatkiem kawy, ale tak naprawdę taki domowy peeling zrobimy w naprawdę łatwy sposób. Wystarczy zwykła kawa, mogą to być zaparzone fusy, do tego oliwka, trochę cukru i cynamon, jeśli ktoś lubimy ten zapach. Taki peeling jest świetnym sposobem do walki z cellulitem.