Z lodami wiąże się wiele teorii. Jedni uważają, że to najzdrowsze słodkości, inni, że lody tuczą. Trudno jest tutaj udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo z lodami jest, jak ze wszystkim są te zdrowe i takie, których należałoby unikać.
Podobnie, jak w przypadku każdego inne produktu ważny jest umiar. Nawet, jeśli kupimy zdrowy sorbet, a zjemy całe opakowanie, zapewnimy swojemu organizmowi zbyt duża dawkę słodkości, a to może być naprawdę niebezpieczne. Starajmy się jeść z głowa, nawet, jeśli mamy najlepsze lody świata.
Tradycyjne lody są dość kaloryczne, ale z drugiej strony nie zawierają konserwantów. Jeśli sami robimy lody, wykorzystujmy mniej kaloryczne składniki.
Kupując lody sprawdzajmy ich skład, nie bierzmy tych najtańszych, bo wiele takich opakować po brzegi wypełniona jest konserwantami. Jeśli zależy nam na zdrowym stylu życia zdecydowanie powinniśmy unikać podobnych składników.
Lody w przeciwstawię do ciastek są zimne, a to dobrze wpływ na nasz żołądek, który musi bardziej się wysilić, żeby takie zimne lody przetrawić. Pod tym względem lody są naprawdę korzystne.