Wśród wielu osób panuje błędne przekonanie, że aby zdrowo się odżywiać, trzeba na to wydać mnóstwo pieniędzy. Oczywiście, jeżeli decydujemy się wyłącznie na zakup produktów z ekologicznymi certyfikatami w specjalnych sklepach, musimy się liczyć z ich wysokimi cenami. Nie można jednak popadać w skrajności.
W zdrowym odżywianiu chodzi głównie o to, aby zwracać uwagę na to, co jemy i kiedy jemy, a także na prawidłowe łączenie tych produktów. Tak też wystarczy zastąpić ziemniaki i sos wspaniałą i niezwykle energetyczną kaszą, a pszenny makaron tym orkiszowym, czy żytnim, który znajdziemy na półkach w zwykłym dyskoncie. Owoce egzeotyczne i warzywa, zastąpmy naszymi rodzimymi produktami. Nie musimy kupować sałaty rzymskiej, czy endywii. W sałatce świetnie sprawdzi się także nasza, najzwyklejsza sałata maslowa.
Zdrowy tryb życia to przede wszystkim zmiana myślenia na inne. W tej chwili stał się on niezwykle popularny w Polsce i nawet sieciowe sklepy, czy dyskonty oferują nam zdrowsze produkty w coraz to bardziej korzystnych cenach.